Dlaczego warto dbać o swój dywan.

Jak często TY bierzesz prysznic lub kąpiel?

Raz dziennie? Dwa? Wszystko zależy od tego jak bardzo brudny/na jesteś. Brud i kurz jest wszechobecny w Twoim życiu. A to w pracy czy szkole, podczas spaceru z psem lub zabawy z dzieckiem. Wszędzie mamy do czynienia z małymi niewidocznymi cząstkami pyłu, który powstały ze sproszkowanych ziarenek piasku, ziemi, z cząsteczek różnych ciał, które potocznie określane są jako brud. Obecność brudu i kurzu jest niekorzystna dla ludzkiego zdrowia i może być powodem wielu chorób. Dlatego każdy dba o swoją higienę, by nie roznosić zarazków, a często również by nie denerwować żony ;). Panele i podłogi twarde myjemy, gdy się ubrudzą lub po prostu regularnie według ustalonego harmonogramu.

Co jednak z dywanem i wykładziną?

Sam wiem po sobie, najczęściej w ogóle ich nie myjemy ( pierzemy ). Okazjonalnie wypierzemy go, gdy na urodzinach, ktoś zrobi plamę z wina, kawy, soku etc.  Lecz trzeba powiedzieć sobie otwarcie. To za mało.

Dywan po którym chodzisz jest tak samo brudny jak Twoje stopy, buty lub Ty sam. A teraz wyobraź sobie, że nie myjesz się przez rok lub więcej. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Podobnie sprawa ma się z Twoim kompletem wypoczynkowym. Kiedy ostatni raz go wyprałeś? Jeśli Twoja odpowiedź to nigdy, to zastanów się ile razy coś zostało wylane na Twój tapczan. Ile raz siadłeś/aś na niego przepocony lub w ubraniu roboczym. Ten brud choć często go nie widać tam jest i ma się całkiem dobrze. Jest oazą dla rozwoju zarazków, bakterii oraz roztoczy, tak szkodliwych dla alergików.

Dzięki regularnemu praniu zmniejszasz ryzyko alergii , powstawania pleśni, zapewniasz lepsze zdrowie całej rodzinie, usuwasz zalegających piasek, kurz, złuszczający się ludzki naskórek, sierść zwierząt i włosy. Profesjonalne pranie dywanu zapewnia świeży i przyjemny zapach na wiele tygodni, pozwala pozbyć się zapachu zwierząt domowych.

Aby Twój dywan jak najdłużej wyglądał jak nowy należy pamiętać o regularnym odkurzaniu, bieżącym usuwaniu plam oraz profesjonalnym praniu co najmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku.

 

Kilka faktów na podst. badań z Wielkiej Brytanii:

  • 74% osób biorących udział w badaniu uważa, że ich mieszkania  są czyste
  • 51% przyznało, że zjadło by jedzenie, które upadło na ich dywan
  • 44% respondentów nigdy nie prało swoich dywanów, a tylko 33% osób odkurza swe dywany co najmniej raz w tygodniu
  • 32% osób ogranicza się do minimum tak długo jak mieszkanie wygląda dobrze
  • 23% badanych stwierdziło , że sprząta wyłącznie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne
  • 28% badanych przyznało, że zwierzętom domowym zdarzyło się zwymiotować na ich dywan (24% osób odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy dywan został zabrudzony odchodami ich pupila!)
  • w przypadku 30% osób na dywan trafiły wymiociny dziecka (lub innej osoby)

Większość z nas regularnie wnosi bakterie i zarazki z dworu bezpośrednio na dywan. Zaledwie 25% badanych potwierdziło, że zawsze zdejmuje buty przy wejściu do mieszkania (53% nigdy nie prosi swych gości o zdjęcie butów).

Co powiedziałby Twój dywan?

Dlaczego warto wybrać moją usługę?