Jak pozbyć się sierści psa?

Oto kilka sposobów na to jak pozbyć się sierści psa. Pomagają one utrzymać mieszkanie w czystości, a nawet pozwalają na ratunek, gdy po wizycie psa na naszym ukochanym komplecie zostanie masa sierści.

1. Turboszczotka od odkurzacza.

Świetne rozwiązanie dla mebli tapicerowanych, pościeli, dywanów z krótkim włosiem etc. Szczotka zbiera nawet najmocniej trzymającą się powierzchni sierść, a do tego działa bardzo efektywnie, oszczędzając nam sporo czasu na sprzątanie.

2. Rolka z taśma samoprzylepną.

Efektywna przy nowym listku (rolka zawiera dość dużo listków przyklejonych jeden na drugim), jednak szybko się zapełnia i wymaga wymiany listka na nowy. W tym celu wystarczy odkleić aktualnie używany i w ten sposób odsłonić kolejny. Efektywna do ubrań, materiałów, awaryjnie tapicerki samochodowej, mniej wydajna do większych powierzchni. Klej z taśmy nie przenosi się na czyszczone powierzchnie. Może mieć kłopoty z mniejszymi i twardszymi włosami.

3. Gumowa rękawice i woda.

Ten sposób wymaga użycia gumowych rękawiczek do sprzątania i odrobiny wody. Po nałożeniu na dłonie, gumowe rękawiczki spryskujemy wodą, tak by były wilgotne.

Tak przygotowanymi rękawiczkami ścierami sierść z powierzchni, na których ta się znajduje. Pocieramy zdecydowanymi ruchami dywan, tapicerkę czy inne miejsce. Efekty są praktycznie od razu widoczne na rękawiczkach.

4. Gumowa miotła

Podobna do zwykłej miotły, ale wyposażona w gumowe słupki zamiast tradycyjnego, gęstego włosia. Sprawdza się na dużych, płaskich powierzchniach oraz na dywanach. Używana przez fryzjerów do porządkowania salonów. Łatwa w czyszczeniu – można opłukać ja wodą.

5. Szczotka ryżowa i woda do dywanów oraz wykładzin

Sposób podobny do opisanego w punkcie 3, przy czym gumową rękawicę zamieniamy na szczotkę ryżową. Szczotkę moczymy i zbieramy nią sierść z dywanu lub wykładziny zdecydowanym, mocnym ruchem. Szczotkę co jakiś czas przepłukujemy w misce z wodą, usuwając sierść.

6. Pranie odzieży z użyciem płynu elektrostatycznego

W przypadku prania odzieży zabrudzonej sierścią, dobrym rozwiązaniem jest użycie płynu antyelektrostatycznego, który ułatwi wypłukanie sierści podczas cyklu prania. W pralce automatycznej warto skorzystać z dodatkowego płukania.